MŮJ PŘÍBĚH..

Kdo jsem??

Jsem průvodkyní začínajících a mírně pokročílých fotografů, portrétní fotografka a zakladatelka projektu JAK NA PORTRÉT.

Fotografům pomáhám s ovládnutím techniky, úpravou fotografií v programu Adobe Photoshop a předávám získané zkušenosti z oblasti fotografování.

 

Dozvíte se o mně..

 • Jak jsem byla na začátku naivní
 • Jak jsem foťák vzteky "zahodila"
 • Jak se mi "rozsvítilo"
 • Jak jsem se k focení vrátila a konečně se to i naučila

Jak to všechno začalo?

Musím se přiznat, že jsem byla tím typickým fotonadšencem, který se nijak nevzdělával. Nezajímaly mě žádné rady nebo články, jaký fotoaparát si nejlépe vybrat, aby odpovídal tématu, kterému se chci ve fotografování věnovat.

Prostě jsem se rozhodla vybrat značku Nikon, a podle prostředků, které jsem měla právě k dispozici, jsem si vybrala svoji první zrcadlovku D7100. Samozřejmě se setovým objektivem, abych nemusela dál utrácet, ale rovnou fotit.

Jak nečekané překvapení pro mě ovšem bylo, že nastavit takový fotoaparát není pro „normálního smrtelníka“ vůbec jednoduché.

Vzniklé fotografie byly hrozné. Buď moc tmavé nebo přepálené, většinou rozmazané, nebo tak zrnité, že bych z takové množství zrní nakrmila hejno slepic. A jak jsem se k tomuto problému postavila?? No, nastavila zrcadlovku do režimu AUTO.

 

Zoufalství, zklamání a rezignace..

Až po čase mi konečně došlo, že v režimu AUTO díru do fotosvěta opravdu neudělám, a že nastal čas, abych se začala vzdělávat. V první řadě, jak vůbec fotoaparát nastavit. Četla jsem si různé návody, články, sledovala videa na internetu, sbírala všemožné střípky.

Byl to velmi zdlouhavý proces, který mě sice posunul, ale jelikož každý autor článku nebo videa měl svůj názor, jenž byl třeba úplně jiný, než názor jiného autora, vznikal mi v hlavě chaos. „Mám si koupit 50mm objektiv anebo 85mm?? A ostřit mám manuálně nebo kontinuálně??“ Každý doporučoval něco jiného!

Byla jsem časem čím dál zoufalejší, těch informací bylo všude tolik, že jsem nebyla schopná si ujasnit, kde a jak začít, odkud čerpat, všechno se na mě sypalo a já si připadala ztracená.

Došlo to až tak daleko, že jsem na nějaký čas zrcadlovku úplně odložila s tím, že ji asi stejně nikdy neovládnu, že to není obor pro mě.

Jenže jak šel čas, začalo mi focení chybět. Rozhodla jsem se tedy, že tomu dám ještě šanci. Že se do toho znovu pustím a naučím se to!

Když se vám rozsvítí..

Nakonec jsem si na to po nekonečné době přišla. SAMA. Po dlouhém trápení, promarněném čase a vztekání se u snahy pochopit nastavení.

Škoda, že už tehdy jsem se nerozhodla pro jednoho lektora a nestudovala výhradně jeho techniky. Cesta ke krásné fotografii by se mi značně ulehčila.

A to byl můj velký AHA moment, který mě dovedl až k vytvoření projektu Jak na portrét.

Pokud si i vy právě procházíte něčím podobným, bojujete s nastavením vašeho fotoaparátu, jste zoufalí, bezradní a připadáte si ztracení, nevzdávejte to!

Najděte si svého mentora, někoho, kdo vás bude provázet krok za krokem, a pomůže vám dostat se z tohoto začarovaného kruhu.

A pokud svého lektora/lektorku ještě nemáte, nabízím vám své služby, a bude mi opravdu potěšením stát při vás a vašich fotografiích.

Proč se učit právě ode mě?

Fotografování se věnuji už téměř 10 let.

Začínala jsem focením psů, následovaly semináře a kurzy o vztazích s koňmi a jejich výcviku, až jsem se zamilovala do Portrétní fotografie - Tématického focení se zvířaty. To převážně s „vlky“ (ČSV), koňmi, dravci, sovami a liškou.

Absolvovala jsem několik kurzů Portrétní fotografie, Pózování modelek, taky rekvalifikaci na program Photoshop či samotné Retuše

 

S čím vám mohu pomoci?

 • Poradit vám s výběrem foto techniky
 • Naučit vás vyzrát na nastavení fotoaparátu
 • Předat zkušenosti s ovládnutím přirozeného světla
 • Doporučit nejvhodnější kompozice pro portrétní fotografii
 • Vysvětlit vám, jak správně pózovat modely/ky, kde je hledat a jak s nimi komunikovat
 • Provést vás nástroji a funkcemi v Adobe Photoshop
 • Zasvětit vás do tvorby webu
 • Popsat krok za krokem, jak si založit ŽL
 • Poradit s cenotvorbou
 • Ovládnout marketing fotografie - sociální sítě, reklama..

Jsem tady pro každého začínajícího fotografa/fotografku, ale i ty pokročilé, kteří budou mít zájem o mé znalosti a rady nasbírané během mé praxe.

Kterým půjde ve fotografii o jedinečnou atmosféru a emoce, kteří se budou chtít zkrátka naučit, jak nejlépe zachytit chvíle, které už se nedají nikdy vrátit.

Jsem tady jen pro vás, připravená vám se vším pomoci jak nejlépe dovedu, a bude mi dělat neskutečnou radost, když se vám díky mě podaří posunout a vytvářet krásné a jedinečné fotografie.

Začít můžete tím, že si ZDARMA stáhnete moji příručku 10 nejčastějších chyb začínajícího fotografa, která vám ujasní, jakých chyb se třeba právě vy dopouštíte, a jak se jich vyvarovat.

Přidejte se také do FB skupiny, kde sdílím různé rady, tipy, návody a vysílám živé rozhovory s dalšími fotografy

PŘÍRUČKA

10 NEJČASTĚJŠÍCH CHYB ZAČÍNAJÍCÍHO FOTOGRAFA

Ráda se s Vámi setkám osobně nebo na některé z mých sociálních sítí..